O prodlužování řas – časté otázky

Zde najdete snad všechny možné otázky, které by Vás mohli zajímat ohledně prodlužování řas.

Jak dlouho prodloužené řasy vydrží?

Řasy drží na přírodních řasách po celou dobu jejich růstového cyklu, tudíž permanentně. Je nutné je pravidelně doplňovat na řasy nově dorostlé (1 × za 3–5 týdnů).

Znamená nosit řasy nějaké omezení při běžných denních aktivitách?

Prodloužené řasy spíše šetří Váš čas, než aby Vás zatěžovaly přehnanou péčí o ně. Rozhodujících pro dokonalé spojení řas je prvních 24 hodin, kdy je nesmíte vystavovat nadměrné vlhkosti ani se jich dotýkat. Běžné denní aktivity poté provozujte bez omezení, pouze s přihlédnutím k instrukcím k péči o prodloužené řasy.

Kolik řas se má správně aplikovat na oko?

Neexistuje univerzální pravidlo, počet řas volí kvalifikovaná stylistka s ohledem na počet řas přírodních a jejich zdraví. Stylistka vždy aplikuje maximální množství řas v unikátním nenapodobitelném designu. Metodou řasa na řasu lze v průměru aplikovat od 60 řas na každé oko, často však více než 100. U metody Volume je to 300 až 800 na každé oko.

Musím dělat nějaké pauzy v nošení řas?

Nemusíte. Při správné aplikaci a péči o prodloužené řasy je lze nosit zcela bezpečně a permanentně.

Mám světlé řasy, je nutné je předem obarvit?

Přírodní řasy není nutné předem jakkoliv barvit (i když to může být vhodné). Adhezivum i aplikované řasy jsou černé, což má zásadní efekt na výsledný tmavý vzhled. Aplikované řasy již nelze nikdy dále barvit.

Jak dlouho trvá aplikace plného setu?

Profesionálovi trvá aplikace kompletního setu od 2 hod do 3 hod. Vše záleží na zkušenostech stylistky a náročnosti celé práce.

Mohu si řasy prodloužit sama doma?

Ne, samoaplikace není možná. Jedná se o velmi náročnou profesionální kosmetickou proceduru.

Mám řídké řasy, dají se zahustit?

Samozřejmě, v tom je přece kouzlo prodlužování řas. Nejedná se pouze o prodloužení, ale zejména o zahuštění a tvarování řas. Stylistka vhodně kombinuje až 4 různé tloušťky řas a tím docílí perfektně plného vzhledu.

Nevypadají mi mé vlastní řasy?

Pokud budete navštěvovat vždy certifikovanou stylistku a budete o řasy řádně pečovat, ručíme za naprostou bezpečnost aplikace pro Vaše přírodní řasy.

Z jakého materiálu jsou řasy vyrobeny?

Umělé řasy jsou vyrobeny ze syntetického polymeru. Jen tak lze docílit dokonalého tvaru, pružnosti, lesku a barevné stálosti řas. K prodlužování se nepoužívají lidské řasy ani zvířecí chlupy, jak je mylně uváděno.

Nebudu mít těžká víčka?

Umělé řasy jsou ultralehké a na očích je v žádném případě necítíte.

Přišla jsem o vlastní řasy, mohu si nechat aplikovat umělé řasy?

Ne, umělé řasy je možné aplikovat pouze na vlastní řasy klientky.

Mohu si vybrat, jaké řasy mi budou aplikovány?

Stylistka vede s klientkou podrobnou konzultaci před samotnou aplikací. Přání klientky jsou konfrontována s bezpečnostními pravidly a výsledkem je unikátní design řas, který splní i ta nejnáročnější očekávání klientek, a zároveň v žádném případě nepoškodí přírodní řasy.

Mohou se prodloužené řasy líčit?

Řasy již nebudete muset nikdy líčit, to je jejich hlavní výhodou. Používání řasenky nedoporučujeme pouze z důvodu zbytečného mechanického namáhání spojů při líčení a odličování. Pokud si přesto přejete příležitostně Vaše řasy líčit, můžete použít jakoukoliv Vaši oblíbenou řasenku (vyjma voděodolné). Není nutné pořizovat speciální řasenku pro prodloužené řasy.

Je aplikace umělých řas bolestivá?

Naopak, ošetření je velmi příjemné a relaxační.

Kolik zaplatím, pokud svěřím své řasy do péče Salónu Rozálie?

Podívejte se na ceník Salónu Rozálie.

Jak poznám, že osoba prodlužující řasy je dostatečně kvalifikovaná?

Naše stylistky Vám ochotně poskytnou bezplatnou konzultaci. Ujistěte se, zda Vaše stylistka prošla odborným školením a vlastní originální certifikát. Informujte se, zda jsou k práci používány originální testované produkty. Nechte si předložit fotografie před a po prodloužení. Spoje umělých a přírodních řas by měly být neviditelné. Na řasách by neměly být žádné žmolky, výsledek musí být naprosto čistý, k nerozeznání od přírodních řas.

Je možné umělé řasy odstranit?

Samozřejmě, syntetické řasy lze profesionálně, zcela bezpečně a bezbolestně odstranit pomocí speciálního přípravku během několika minut. Nikdy se nepokoušejte prodloužené řasy odstranit sama a svěřte se do rukou proškolené stylistky.

Prodlužují se i spodní řasy?

Řasy na spodním víčku se standardně neprodlužují. Důvodem je, že v této oblasti řasy jednoduše nedrží a po několika dnech samovolně spadají. Spodní řasy lze líčit řasenkou, která Vám nejlépe vyhovuje.

Jsou prodloužené řasy vhodné pro nositele kontaktních čoček?

Ano, umělé řasy mají velmi kladný přínos pro nositelky kontaktních čoček. Klientky se již nemusejí líčit, a čočka tak není zanášena drolícím se make-upem (způsobujícím častá podráždění), prostředí oka je nebývale čisté. Jediným omezením je nutnost odložit čočky při aplikaci řas.

Mám řasy prodloužené jinou metodou, a nejsem spokojena. Jak mohu přejít ke Glamour Lashes?

Dostavte se na konzultaci k naší stylistce, která zhodnotí stav prodloužených řas a rozhodne, jaký bude další postup. Ve většině případů je nutné nekvalitní materiál z řas zcela odstranit a řasy poškozené neodbornou aplikací nechat zregenerovat. Nenaléhejte na stylistku s požadavkem okamžitého prodloužení a respektujte prosím nutnost ozdravení Vašich řas.